Корисні поради щодо вибору пиломатеріалів
Для початку необхідно врахувати вид деревини. Наприклад, для будівництва будинку ідеально підходять хвойні види дерев, наприклад, вагонка дерев'яна соснова. Ця деревина досить легка в обробці і при цьому відрізняється високим показником міцності. Брус дубовий, приміром, відмінно підходить для використання в якості фундаменту, оскільки володіють високою стійкістю до гниття і деформації.
Найчастіше у продажу готові для будівельних робіт пиломатеріали представлені в декількох категоріях:
- Колода. Найчастіше використовується в будівництві для зведення стін. Найбільш поширені колоди товщиною близько 20-30 см Довжина колоди коливається в межах 3,5-6 м. Що стосується товщини, то даний показник у більшості випадків довільний.
- Брус дерев'яний сухий струганий. Цей пиломатеріал відрізняється більш високою якістю, ніж колоду, але і ціна його, відповідно, більш висока. Тим не менш саме брус застосовують фахівці найчастіше в роботі, оскільки з ним простіше і швидше рухається будівельний процес.
- Дошка. Дошки бувають декількох видів залежно від ступеня обробки: необрізні, обрізні, стругані. Всі представлені види дощок вважаються напівготові продуктом і вимагають додаткової обробки перед початком будівельних робіт. На виході виходить досить дорогий продукт. Тому професійні будівельники радять вибирати вже повністю готові до роботи дошки – вагонка і рейку монтажну суху.
Критерії вибору якісного пиломатеріалу
Грамотно підібраний тип пиломатеріалу – це лише півсправи. Необхідно не помилитися в його якості. Досвідчені будівельники рекомендують звертати увагу на головні деталі: сорт продукту, точність його розмірів, міцність деревини і її дефекти.
Щоб вибрати найкращий (нульовий) або хоча б наближений до нього сорт деревини, необхідно мати мінімальний набір технічних знань або досвідченого фахівця під рукою, який зможе дати професійну пораду.
Другий важливий аспект вибору пиломатеріалів – їх розмір, а точніше – рівність розмірів всієї партії. Обов'язково тримайте під рукою рулетку, з допомогою якої можна з'ясувати, наскільки велика похибка в довжині і ширині окремих елементів цілої партії. Наприклад, невелику різницю у довжині ще можна виправити, а от розходження в ширині і конфігурації виправити куди складніше.
Прочность пиломатериалов – важный аспект, особенно для тех, кто планирует использовать их для наружной/внутренней отделки. И в этом случае некачественный материал станет препятствием в работе, ведь для его дополнительной обработки понадобится время и силы.
Что касается дефектов, то, увы: избежать их практически невозможно. Сучки, к примеру, должны присутствовать на древесине в минимальном количестве, поскольку они влияют на ее механическую прочность. Трещин в пиломатериалах должно быть совсем немного, а сквозные и вовсе должны отсутствовать.
В цілому, при виборі відповідних пиломатеріалів не можна відмовлятися від придбання продукту з виявленими дефектами, оскільки, це було б нераціонально. Важливо визначити для себе основну спрямованість роботи і, вже виходячи з цього, підбирати той чи інший продукт.
- Вибираємо дерево для будівництва будинкуДеревину, безумовно, слід відносити до найбільш екологічно безпечного пиломатеріалу. Але і його слід вибирати дуже ретельно, оскільки від цього безпосередньо залежатиме результат будівництва будинку.Повна версія статті