Дерев'яна вагонка — кращий матеріал для обшивки фасадів
І коли постає питання: чим обшити фасад будинку, в більшості випадків вибирають дерево, точніше, його похідну дерев'яну вагонку.
Кожній людині хочеться, щоб його будинок виглядав красиво як всередині, так і зовні. Зараз багато замовляють обшивку фасадів, адже так легше зберігати тепло в будинку, що стало вкрай важливим при піднялися ціни за теплоносії. Крім того, обшивка добре ізолює звуки і докорінно змінює екстер'єр. Якщо в будинку зроблений стильний ремонт, а фасад залишається «первісною», він різко дисонує із загальною атмосферою і стає тією краплею дьогтю, яка все псує.
Виправити становище може обшивка фасаду дерев'яною вагонкою. Для її виробництва використовується цільна деревина, що дозволяє зберігати всі корисні властивості дерева. Обшитий нею фасад буде успішно протистояти перепадам температури, він не боїться вологи і вогкості, також дерево володіє гігроскопічними властивостями. З точки зору естетики, вагонка, нагріваючись і остигаючи, зберігає свою структуру і колір.
Підготовлена дерев'яна вагонка — це просочений спеціальним складом матеріал, стійкість якого тільки посилюється. І навіть той, хто ніколи раніше не займався ремонтом, може впоратися з обшивкою фасаду, якщо правильно зроблені виміри його площі та підготовлено усе для роботи.
Як встановити вагонку на фасад
Спочатку потрібно сформувати пароізоляцію. Вона потрібна для вентиляції фасаду. Можна використовувати поліетиленову плівку, руберойд або алюмінієву фольгу. Матеріал монтують на раніше встановлений каркас з рейок шириною 25 мм. Потім необхідно зробити внизу і вгорі між рейками маленькі отвори. Через них і буде здійснюватися вентиляція.
Наступний етап обшивки — це вкладання теплоізоляції. Тут дуже важливо стежити, щоб плити мінеральної вати щільно прилягали один до одного. Укладати плити бажано в два шари, причому таким чином, щоб стик плит нижнього шару закривався серединою плити, формує верхній шар. Поверх утеплювача кладуть гідроізоляційну плівку, яка пропускає пар, але затримує воду.
Завершает подготовительные работы установка второго каркаса, он монтируется перпендикулярно первому каркасу и крепится на его рейки. Сам процесс обшивки очень простой. Сперва нужно нарезать заготовки. Обшивать фасад начинают снизу, при этом установке первой доски уделяется основное внимание, так как неточности на начальном этапе приведут к большому перекосу в конце. Горизонтальность проверяется с использованием уровня.
Доску устанавливают пазом вверх, а шипом вниз. Если все верно, то вагонку закрепляют и монтируют следующую доску. Для того, чтобы шип ровно вошел в паз, нужно подогнать заготовку сверху. После этого доску закрепляют. Итак, справиться с деревянной вагонкой, отделав и утеплив ею фасад, можно и самостоятельно. Лучше, чтобы этот процесс был включен в ремонт всего дома. Но и автономно по времени обшить фасад деревянной вагонкой можно без особого дискомфорта для обитателей дома: это не штукатурные работы и не переустановка системы отопления. І все-таки, задумавши обшивати фасад, потрібно оцінити свої можливості і прийняти розумне рішення. Якщо є сумніви і час дорожче витрачених грошей, нехай краще спеціаліст займеться балконом. Тут головне не те, хто буде робити, а результат.
- Вибираємо дерево для будівництва будинкуДеревину, безумовно, слід відносити до найбільш екологічно безпечного пиломатеріалу. Але і його слід вибирати дуже ретельно, оскільки від цього безпосередньо залежатиме результат будівництва будинку.Повна версія статті